Kertészeti és szántóföldi növények fejlődési rendellenességei
A könyv tartalmáról
Kertészeti és szántóföldi növények fejlődési rendellenességei
A klímaváltozás jelei, a hőmérséklet, a páratartalom, a fényviszonyok megváltozása, a környezetvédelem egyre nagyobb mérvű erősödése a kertészeti és szántóföldi növénytermesztés terén olyan fejlődési és élettani zavarok, kedvezőtlen tünetek megjelenését okozzák, ami nem magyarázható sem a kártevők, sem a kórokozók jelenlétével.
A növényvédők, növényorvosok a kedvezőtlen környezeti tényezőknek tulajdonítják a betegségeket, fejlődési rendellenességeket kiváltó okok több mint 60%-át.
A könyv első része a fejlődési rendellenességek természetét, felosztását, a kiváltó tényezők megjelenési formája, a megjelenés helye, ideje és időtartama szerinti csoportosítását tartalmazza.
A mű kétharmad része a termesztett növényeken, a zöldség- és gyümölcsféléken, a szőlő-, a dísznövény-, a gombatermesztésben és a szántóföldi kultúrákban tapasztalható abiotikus stressz okozta változásokat, azok korai felismerését, gyógyítását, a védekezési lehetőségeket tárja fel. Az idejekorán felismert elváltozás és a kiváltó ok ismerete lehetővé teszi a termésveszteség, minőségromlás, jövedelem-kiesés nélküli gyors, szakszerű beavatkozást.
A tünetek felismerését, az azonosítást teszi lehetővé a csaknem kétszáz színes kép.
A népes szerzőgárda magas szintű, korszerű ismeretanyagot ad át a kertészeti és növényvédelmi szaktanácsadóknak, az árutermelő kertészeknek, szőlészeknek, dísznövénykertészeknek és a szánföldi növénytermesztőknek, de sok új információt, ma már nélkülözhetetlen környezetbarát szemléletet kaphatnak a növényorvosnak, kertésznek, agrárszakembernek tanuló egyetemi, főiskolai hallgatók is.